מונטנגרו  ארץ ההרים השחורים והעיר  דוברובניק

מונטנגרו- ארץ ההרים השחורים והעיר דוברובניק

טיול הפרימיום הקלאסי המלא משולב בטיול ג'יפים

ביקורים כוללים:
מונטנגרו – העיר בודווה-   קוטור , העיירה ניגושי- צ'טינייה, מפרץ בוקה
קניון טרה והאגם השחור
עיירת הסקי קולשין, ז'בליאק
שמורת הדורמיטור- טיול ברכבי שטח
טיול ג'יפים בהרי Hut Vranjak
דוברובניק- העיר העתיקה

√ביקורים וסיורים  כמפורט בתכנית הטיול
√כניסות לאתרים כמפורט בתכנית הטיול
√מיניבוס תיירים, ממוזג ונוח לביצוע התכנית בלבד
√תשר-(טיפים)  לנותני השירותים בחו"ל למעט דמי סבלות
√אינטרנט חופשי
√מדריך מלווה ישראלי מצוות סולו בלקן

החבילה  כוללת:

√טיסות הלוך ושוב + מיסי נמל והיטלי בטחון
√3 לילות  בריביירה הקרואטית בעיירות הנופש  אופטיה-  מרכז הבילויים וחי הלילה
√4 ימים בסלובניה
√אירוח ע"ב חצי פנסיון –  מזנון חם חופשי בופה
√ימים מלאים תכנית גדושה בסיורים ובקורים
√שימוש במתקני הספא והבריכות של המלון חופשי בהתאם למדיניות בתי המלון

המחיר אינם כוללים:

ביטוח רפואי / מטען , התייקרויות דלק מעת לעת כמפורסם ע"י חברות התעופה והוצאות אישיות.
כל שירות שאינו מוזכר

:מסלול הטיול

נצא  בטיסה מתל אביב  למונטנגרו,  נאסוף את כבודתנו וניסע לאורכו של מפרץ Kotor המרהיב. נעשה כמה עצירות לאורכו של המפרץ לסיורים ותצפיות, עד שנגיע אל העיר שהעניקה למפרץ את שמו. העיר קוטור הוכרזה על ידי UNESCO כאתר שימור עולמי, ונבחרה על ידי Lonely Planet כאחד מ-10 היעדים המועדפים לביקור ב- 2016 . נצא לסיור מודרך בעיר הנמל  הציורית  קוטור, נבקר בעיר העתיקה ובסמטאותיה הציוריות, נראה את הקתדראלה, את חומות העיירה המקיפות, בית העירייה הישן וארמון הבישוף. בתום הסיור נמשיך בנסיעה צפונה בדרך הררית לשמורת הטבע דורמיטור ללינה בעיירה Zabljak.

בתום ארוחת הבוקר, נצא  לטיול שטח ברכבי שטח מיוחדים למסלול העובר בפינות החמד של השמורה המכונה "שוויץ של הבלקן", שמורה ענקית ומרתקת. בשמורה מעל ל-18 אגמים, ובמרכזה ניצב Bobotov Kuk ,ההר הגבוה במונטנגרו, המתנשא לגובה של 523,2 מטר. נתרשם מהטבע המרהיב של הרים הטובלים בירוק, בין מסלול הטיול כפרים קטנים של מקומיים המעבדים את שדותיהם שבעמקי ההרים, עם ערב נשוב למלונינו.

 בתום ארוחת הבוקר נתארגן לעזוב את מלוננו , נצא לטיול רגלי קצר ישירות מהמלון אל Jezero Crno – האגם השחור. לאחר מכן ניסע אל שמורת הטבע של ערוץ נהר Tara .קניון נהר הטארה נחשב לגבוה בקניוני אירופה וקירות מצוקיו מתנשאים לגובה של כ-300,1 מטר. נעצור לתצפית מהגשר הגדול החוצה את הנהר ונמשיך בנסיעה, כשמימי הנהר הצלולים ילוו אותנו לאורך הדרך הירוקה  .בדרכינו נעצור אצל אחת המשפחות המתפרנסות מאירוח צימרים  ומאכלים מקומיים למטיילים באזור. נמשיך בנסיעה ונגיע לגשר הגדול החוצה את קניון הטרה, נשמע את סיפור הגשר ששרד את מלחמת האזרחים,  הפסקה לצילום וקפה עם מבט על עומקו של הקניון ומסלולי  הראפטינג במימיו הגועשים של נהר הטרה . נמשיך בנסיעה ונגיע ללינה בעיירת הסקי Kolasin.

בתום ארוחת הבוקר, ניסע לביקור בפארק ביוגרדסקה גורה, המכיל זנים שונים של צמחים ,עצי יער, ובעלי חיים. נסייר באגם ביוגרדסקה המוקף באחרוני יערות הגשם באירופה. היער האדיר המקיף את האגם עשיר בעצי אשוח ואורן שחור ובמגוון צמחיית שרכים. בשמורה יותר מ-60 זני עצים ומעל 2000 מינים של צמחים ופרחים, סוגי פטריות שונים ובעלי חיים רבים. נגיע אל לב השמורה ונצא לטיול רגלי קצר ומהנה סביב האגם המרכזי – Jezero Biogradsko  . בתום הסיור נצא לטיול ג'יפים של כ- 4 שעות, חוויה מהנה של נהיגה עצמית בהרים השחורים , Hut Vranjak , Moraca Mountain, Bjelasica,  Pesica Lake, KUTON. (עד 5 אנשים בג'יפ) בתום מסלול הג'יפים הטיול נשוב למלונינו.

בתום ארוחת הבוקר נעזוב את המלון וניסע דרומה לאורכו של החוף האדריאתי דרך מעבר  הרי האלפים הדינריים,  החולף  בסמוך לערוץ הנהר, בדרכינו נעצור לביקור  " בקניון המורצה " ( נקודת תצפית וצילום ) ומנזר המורצה מהחשובים והעתיקים שבמדינה.  בדרכינו   נעצור בעיר  הבירה,  – פודגוריצה  במרכז השופינג.   נמשיך  לכפר הדייגים הסמוך Virpazar . נצא לשייט מהנה  לאורכו של "אגם סקאדאר " אגם המים המתוקים הגדול ביותר בבלקן, המשופע בזנים רבים של צמחים ועופות מים.  בתום  השייט נמשיך בנסיעה  ונגיע למלונינו האזור החוף מרכז חיי הלילה של מונטנגרו- בעיר בודווה. בתום ארוחת הערב  בילוי ערב חופשי במרכז חיי הלילה של בודווה, העיר העתיקה, בתי הקזינו, בתי הקפה ועוד.

בתום ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מהנה במרומי  פסגות הרי  מונטנגרו. – "ארץ ההרים השחורים" בעלת נוף דרמטי במיוחד, המשלב את הרי האלפים הדינרים עם חופים ומפרצים מדהימים. נעפיל למרומי הרי מונטנגרו בכביש הצר המתפתל למרומי הר לובצן , אל העיירה נגושי. נעצור בכפר ונתרשם מהאווירה הכפרית של החיים במקומי ההר שעיקר עיסוקם תעשיית הפרשוטו ששמו הולך לפניו  בכל העולם, המעוניינים יוכלו לטעום מהבשר המעושן והגבינות המשובחות.  נמשיך בנסיעה ונחלוף על פני העיירה צ'טיניה, עיר הבירה ההיסטורית של מונטנגרו על רחובותיה ובנייניה הנושנים. ממרומי ההרים נעצור לתצפית מרהיבה על אתר הנופש המפורסם סווטי סטפן מקום הנופש של הסלבריטאים המפורסמים נמשיך  לסיור מודרך בעיר  בודווה. עיירת חוף ואתר נופש יוקרתי, עיר עתיקה המוקפת חומות ומגדלים. נתרשם מהכנסייה האורתודוקסית " סווטי  טרויצה". נסייר ברחובותיה הציוריים זרועות הפסלים, הגלריות, בתי הקפה ,חנויות היין והמסעדות .בתום הסיור נשוב  למלוננו.

בתום ארוחת ניסע לאורכו של עמק הקונבלה נחצה את הגבול לקרואטיה וניסע אל "פנינת הים האדריאטי" – העיר דוברובניק ,מהיפות בערי תבל, השוכנת בקצה הדרומי של קרואטיה, על חצי אי קטנטן בים האדריאטי דוברובניק –   "חלקת אלוקים הקטנה " אשר בשל  יופייה הרב נקראת   פנינת הים האדריאתי והנכללת ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו. נבקר בנמל העתיק אשר במשך דורות התחרה בוונציה כנמל סחר ראשי. נראה את חומת העיר העתיקה  וגגות רעפיה האדומים הדומיננטיים מאד ביופייה, נסייר בין חומות העיר העתיקה ומבניה שנשתמרו מימי הביניים, נראה את המנזר הפרנציסקאני ובית המרקחת העתיק הפועל כבר כ 700 שנה ובבית בבית הכנסת. נתרשם  מהכנסיות, המנזרים, הארמונות, ארמון הרקטור  הכיכרות מרוצפות שיש, הרחובות ובתים מדורגים בשיפוע חד שנשארו כמות שהן במשך מאות בשנים. זמן  חופשי  בעיר .בתום הסיור נשוב למלונינו.

הגיע לסיומו מסע מהנה. עמוסי חוויות, רשמים ומזכרות ניסע לש-ת ונמריא חזרה הביתה.

הצטרפו לרשימת הדיוור

צור קשר

שלח לנו אימייל לכל שאלה ובירור

Sending

©[2017] Solo Balkan מרכז התיירות והאופרציה בארצות הבלקן

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account